polfejs.pl

Blog o biznesie, motoryzacji oraz sporcie.

Rekreacja

Trzy sprawdzone sposoby na nudę podczas kwarantanny

Trzy sprawdzone sposoby na nudę podczas kwarantanny

Pandemia jest z nami kolejne miesiące i niewiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie postanowi opuścić nas na dobre. W pewnym momencie więc każdego z nas może dopaść kwarantanna lub izolacja, a więc czas, w którym nie ma mowy o opuszczaniu domu, jeśli nie chce się ryzykować mandatu i narażania innych ludzi, często mających znacznie gorszą odporność niż my. Kwarantanna i izolacja to czas, w którym każdego może dopaść nuda. Jak więc z nią walczyć? Warto poznać przynajmniej kilka skutecznych sposobów.

Po pierwsze – ciesz się bliskością domowników

Co robić podczas kwarantanny? Dla wielu osób jest to czas, który w końcu można spędzić z najbliższymi. Przebywanie w zamknięciu wcale nie musi być udręką pod warunkiem, że nie wykorzystamy tego czasu na omawianie wszystkich zaległych nieporozumień. Jeszcze zanim zagonimy domowników do sprzątania wychodząc z założenia, że nie będzie na to lepszego czasu, powinniśmy zastanowić się, czy nie byłoby ciekawiej, gdybyśmy zrobili dla nich coś wyjątkowego, na co do tej pory nie było czasu. Może jest to najlepsza okazja do tego, aby upiec pierniczki z dzieckiem, obejrzeć z mężem wspólne zdjęcia z wakacji, a nawet napić się wina z babcią? Kwarantanna może pomóc nam w odkryciu radości z małych rzeczy, które do tej pory uważaliśmy za nieistotne.

Po drugie – czytaj!

Pamiętacie czas podstawówki, gdy lokalna biblioteka chciała wręczyć Wam tytuł czytelnika miesiąca? Czytanie jest wyjątkowo przyjemne i pozwala na oderwanie się od przygnębiającej rzeczywistości, dlaczego więc w czasie kwarantanny nie wrócić do tego przyjemnego nawyku? Oczywiście, kontrargumentem może być ograniczony dostęp do książek. Pamiętajmy jednak, że w dwudziestym pierwszym wieku nie jesteśmy już skazani na konieczność odwiedzania bibliotek, co w czasie kwarantanny rzeczywiście mogłoby wiązać się z pewnymi utrudnieniami. Nie brakuje serwisów internetowych, które po uiszczeniu niewielkiej, miesięcznej opłaty pozwalają na czytanie bez ograniczeń. Można z nich często korzystać także chcąc słuchać audiobooków, przyjemność z obcowania z literaturą można więc podzielić z bliskimi

Po trzecie – oglądaj

Najlepsze sposoby na nudę podczas kwarantanny to te, które nie tylko dają wiele radości, ale również angażują przynajmniej kilka osób. Jednym z nich jest z pewnością wspólne nadrabianie filmowych zaległości. Intensywne życie sprawia, że lista filmów i seriali, które zawsze chciało się obejrzeć, a nigdy nie było na to czasu, systematycznie się wydłuża. Nadrabianie zaległości może być niezwykle przyjemne, a dzięki powszechnemu dostępowi do wielu serwisów z filmami i serialami bez trudu znajdziemy nie tylko filmowe nowości, ale również pozycje klasyczne. W czasie kwarantanny można znaleźć też czas na oglądanie z dziećmi. Jeden dzień można więc przeznaczyć na tworzenie dialogu międzypokoleniowego. Warto obejrzeć z dzieckiem kilka odcinków jego ulubionego serialu i przekonać się, co sprawia, że córka domaga się piżamki z Biedronką i Czarnym Kotem. W zamian dziecko z pewnością z przyjemnością obejrzy bajkę, którą to my śledziliśmy w jego wieku z wypiekami na twarzy.

Udostępnij