polfejs.pl

Blog o biznesie, motoryzacji oraz sporcie.

Rekreacja

Dobre pomysły na ferie z dziećmi

Dobre pomysły na ferie z dziećmi

Chyba wszyscy czekają z utęsknieniem na ferie zimowe. Dla dzieci to czas przerwy od szkoły, kiedy mogą zregenerować się, aby potem znów powrócić do nauki ze zdwojonymi siłami. Dla rodziców to również czas regeneracji. Pomysły na ferie, które można spędzić zarówno w mieście, jak też na łonie natury, przydadzą się z pewnością każdemu.

Pomysły na ferie w mieście


Nie każdy może wyjechać na ferie z miasta. Dla wielu Polaków to czas, kiedy mogą wziąć jedynie kilka dni wolnego, a to niejednokrotnie zbyt mało, aby wyjechać na przykład na narty. Co zatem robić w mieście zimą? Warto poszukać informacji na temat możliwości uprawiania sportów zimowych w pobliskich parkach. Często znajdują się tam lodowiska, na które można wybrać się z dziećmi. W wielu miastach znajdują się również trasy, po których można biegać na nartach. To świetny sposób na to, aby ruszyć się z kanapy i aktywnie spędzić czas, pomimo tego, że pozostaje się w swoim mieście.

Ferie poza domem


Ferie zimowe to idealny moment, aby zacząć uprawiać sporty zimowe. Dla wielu osób to świetna okazja na urlop w górach, podczas którego spróbują właśnie białego szaleństwa na stoku, na przykład jazdy na nartach lub desce snowboardowej. Nigdy nie jest na to za późno, wcześniej trzeba jednak odrobinę się przygotować, aby nie doznać kontuzji. Warto pokazać swoim dzieciom możliwości spędzania aktywnego czasu na świeżym powietrzu właśnie zimą. Maluchy dosyć szybko uczą się jazdy na nartach, ponieważ z reguły są w tym odważniejsze niż dorośli. Jeżeli brakuje chęci, funduszy lub właśnie odwagi na narty, zawsze można po prostu wybrać się na sanki.

Morsowanie


Całe ferie nie muszą obfitować w jakieś wielkie i ekscytujące przygody. Warto zrobić po prostu coś, co na długie lata zapadnie w pamięć. Takim wydarzeniem może być morsowanie, a zatem kąpiel w jeziorze, rzece lub w morzu właśnie zimą. Można zrobić to ze starszymi dziećmi, na przykład nastolatkami. Można też wyłącznie w gronie dorosłych. A po morsowaniu idealne będzie ognisko, kulig, czas spędzony na świeżym powietrzu. To wspaniałe pomysły na to, aby uczcić ferie i zapamiętać na długo wspólne rodzinne chwile na świeżym powietrzu.

Jak przygotować się do ferii?


Bez względu na to, jaką aktywność wybierze się w czasie ferii, zawsze warto wcześniej wszystko zaplanować i przygotować się. Jeżeli wyjeżdża się z domu, na przykład do którejś z górskich miejscowości, wcześniej lepiej zarezerwować dla siebie nocleg. Styczeń to idealny moment na to, aby znaleźć jeszcze tańsze noclegi. Potem będzie zwyczajnie zbyt późno, a dostępne będą tylko i wyłącznie najdroższe hotele oraz prywatne kwatery. Jeśli pozostaje się w domu, warto dowiedzieć się więcej na temat możliwości spędzenia czasu w mieście. Znaleźć obiekty sportowe, na które można wybrać się wraz z dziećmi, sprawdzić ofertę koncertów, przedstawień teatralnych. Ferie można wspaniale spędzić nawet wtedy, gdy nie dysponuje się dużym budżetem. Grunt, to pozytywne nastawienie oraz uwzględnienie pomysłów wszystkich członków rodziny, tak by każdy był szczęśliwy.

Udostępnij