Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Jakie typy nadwozia pojazdów dostępne są w sprzedaży?

Motoryzacja Data publikacji - 30 grudnia 2021 Autor - Redakcja polfejs.pl
typy nadwozia


Wybór pojazdu to zwykle długi i pełen emocji proces. Decyzja dotycząca zakupu konkretnego pojazdu powinna być starannie przemyślana i poparta wcześniejszym rozeznaniem rynku oraz sprecyzowaniem potrzeb klienta. Nie można również zapominać o tym, że ważnym elementem branym pod uwagę jest dostępny budżet.

Jakie typy nadwozia samochodów dostępne są w sprzedaży?

Rynek samochodów oferuje szeroki wybór typów nadwozia. Konkretny typ nadwozia auta cechuje się określoną sylwetką, wielkością, przeznaczeniem oraz parametrami jezdnymi. Typ nadwozia auta powinien zatem być zawsze kompatybilny z potrzebami klienta, w tym choćby ilością osób podróżujących zwykle autem czy jazdą w mieście, na trasie lub w terenie. W motoryzacji wyróżnia się między innymi następujące typy nadwozia: hatchback, sedan, kombi, SUV czy roadster.

W jakich sytuacjach sprawdzi się hatchback?

Hatchback to kompaktowy samochód, który stanowi doskonałą propozycję dla osób poruszających się głównie po mieście samodzielnie lub z pasażerem. 3-drzwiowe bądź 5-drzwiowe nadwozie auta z otwieraną w całości klapą bagażnika cechuje pojazdy z segmentu B i C. Są one cenione za niezbyt duże rozmiary, które ułatwiają poruszanie się po mieście. Ponadto charakterystycznie „ścięty” tył auta zdecydowanie ułatwia manewrowanie oraz tak zwane wyczucie gabarytów samochodu. Tego typu pojazdy są przy tym pojemne oraz mają możliwość składania tylnej kanapy i powiększania przestrzeni bagażowej. Stanowią one zatem dobry środek transportu na wakacje, a przy tym są komfortowe i ekonomiczne. Wśród wad pojazdu wymienia się często ograniczoną przestrzeń bagażową oraz niewielką wielkość otworu załadunku.

Kiedy warto wybierać nadwozie typu sedan?

Sedan to rodzaj nadwozia trójbryłowego, które cechuje się niezwykłą elegancją i ponadczasową sylwetką. Poza tym tego typu samochody segmentu D zapewniają wysoki komfort jazdy oraz dużą przestrzeń przeznaczoną dla kierowcy oraz jego współpasażerów. Mimo sporych rozmiarów takie samochody mogą być z powodzeniem wybierane do poruszania się po mieście. Manewry w tym wypadku zdecydowanie ułatwia wyposażenie dodatkowe w postaci systemów wspomagających czy czujników parkowania. Sedany cechuje duża powierzchnia i głębokość bagażnika oraz jego foremny kształt. Wadą jest zaś zwykle niewielki otwór załadunkowy.

W jakich sytuacjach sprawdzi się nadwozie typu kombi?

Samochody kombi cechują się dużymi możliwościami przewozowymi. Posiadają one bowiem duże bagażniki, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane podczas transportu zakupów czy w trakcie rodzinnych wyjazdów na wakacje. Wadą są duże rozmiary auta, które mogą być mało praktyczne podczas codziennej jazdy po mieście.

Czy warto wybierać samochód typu SUV?

Nadwozie typu SUV zapewnia wysoki komfort podróżowana, dużą ładowność oraz możliwość poruszania się w terenie. Tego typu pojazdy mogą bowiem posiadać napęd na cztery koła. Nie tracą one jednak przy tym atrakcyjnej wizualnie sylwetki i mogą być z powodzeniem wykorzystywane podczas codziennej jazdy po mieście. Co więcej cechuje je wygodna i wysoka pozycja za kierownicą oraz łatwość wsiadania i wysiadania z pojazdu.

Czym jest roadster?

Nadzowie typu roadster jest typowe dla pojazdów sportowych. Cechują się one niewielkimi rozmiarami oraz dużą mocą. Posiadają dwa miejsca do siedzenia oraz dach, który nie jest montowany na stałe.

Transport drobnicowy z Chin i największe jego zalety

Redakcja polfejs.pl

Witamy na Polfejs.pl – blogu, który powstał z pasji do biznesu, motoryzacji i sportu. Nasza redakcja składa się z entuzjastów, którzy śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami. Naszą misją jest dostarczanie wartościowych treści, które pomagają naszym czytelnikom rozwijać swoje pasje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?