Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Jaka mata wygłuszająca do samochodu będzie najlepsza?

Motoryzacja Data publikacji - 12 kwietnia 2022 Autor - Redakcja polfejs.pl
mata wygłuszająca do samochodu


Spory poziom hałasu w czasie jazdy autem jest dość często spotykanym problemem. Niestety często potrafi łatwo zniszczyć nam przyjemność podczas jazdy samochodem. Często winne są dźwięki zbierane przez samochód z otoczenia, jak i te samoistnie przez niego generowane. Mowa tutaj o dźwiękach, które pochodzą z komór silnika. Warto dowiedzieć się, jak skutecznie zminimalizować poziom niechcianego hałasu. Najprostszym sposobem na wyeliminowanie tego problemu będzie kupno maty wygłuszającej do samochodu. Dzięki niej można stworzyć właściwą izolację akustyczną. Warto dowiedzieć się więcej o macie wygłuszającej do samochodu.

Mata wygłuszająca do samochodu – jaka powinna być?

Warto podkreślić, że maty można dość łatwo podzielić na kilka podstawowych rodzajów i to niezależnie od zastosowanych do ich produkcji surowców. Często stosowane są zatem maty z filcem, które cieszą się bardzo dużą wytrzymałością oraz elastycznością. Bardzo popularne okazują się też maty z pianki, które są często wodoodporne. Zrobione z elastycznych materiałów, nierzadko charakteryzują się dodatkiem kauczuku. Nie wolno też zapomnieć o macie z wełny owczej. Zrobiona jest ona z naturalnego surowca. Mowa tutaj o owczej wełnie, która tworzy bardzo grube warstwy izolacyjne. Popularne są również maty wygłuszające z granulatu gumowego. Wyróżniają się tym, że mają świetne właściwości dźwiękochłonne. Właściwie niska sprężystość takich mat sprawia, że z powodzeniem tłumią także drgania. Na rynku kupić można również maty z aluminium. Cieszą się one większym bądź mniejszym dodatkiem glinu. Podnosi on sztywność maty oraz efektywność wygłuszenia. Warto też wspomnieć o matach samoprzylepnych. Mocowane są one dzięki cienkiej warstwie kleju. Dzięki temu możliwy jest szybki oraz sprawny montaż. Obecnie bardzo dużo mat ma właśnie także taką opcję.

Jaką matę najlepiej kupić?

Obecnie wiele osób szuka maty wygłuszającej do swojego samochodu. Warto zaznaczyć, że na rynku dostępny jest bardzo duży wybór wszelakich mat wygłuszających. Bardzo ważny jest typ oraz poziom hałasu, jaki ma być wygłuszony. Dodatkowo istotne jest pochodzenie hałasu. Rodzajów mat jest bardzo dużo, tak samo jak licznych aspektów, które liczą się podczas ich wyboru. Pierwszym krokiem będzie ustalenie źródła dźwięku oraz skutecznego sposobu jego wygłuszenia. Jeżeli przeszkadzać będzie nam zbyt głośna praca silnika, najlepiej będzie zamontować matę wygłuszającą na samej masce auta. Niestety może to nie wystarczyć. Warto zaznaczyć, że niezlikwidowane do końca dźwięki nierzadko przedostają się do wnętrza samochodu. Dzieje się tak na przykład poprzez grodź czołową samochodu. Niezależnie na jaki typ maty się zdecydujemy, najlepiej będzie ją kupić od sprawdzonego oraz renomowanego producenta. Dzięki temu powinna nam posłużyć przed dłużej niż tylko kilka sezonów. Maty wygłuszające są bardzo popularne. Przydają się zwłaszcza w przypadku starszych samochodów, które są o wiele głośniejsze niż nowsze modele. Na rynku kupimy wiele różnych mat wygłuszających.

Transport drobnicowy z Chin i największe jego zalety

Redakcja polfejs.pl

Witamy na Polfejs.pl – blogu, który powstał z pasji do biznesu, motoryzacji i sportu. Nasza redakcja składa się z entuzjastów, którzy śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami. Naszą misją jest dostarczanie wartościowych treści, które pomagają naszym czytelnikom rozwijać swoje pasje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?