Strona główna
Motoryzacja
Tutaj jesteś

Jaki pierwszy samochód będzie najlepszy dla młodego kierowcy?

Motoryzacja Data publikacji - 1 marca 2022 Autor - Redakcja polfejs.pl
pierwszy samochód


Osoby, które właśnie zdobyły prawo jazdy stają przed trudnym wyborem zakupu swojego pierwszego samochodu. Istnieje wiele rekomendacji dotyczących tej decyzji, a wielu doświadczonych kierowców podkreśla, że w tej kwestii należy kierować się zarówno głosem serca, jak i głosem rozsądku. Warto poznać wskazówki, które podpowiedzą jaki model auta wybrać na swój pierwszy samochód.

Czy wielkość pierwszego samochodu ma znaczenie?

Często słyszy się, że jako pierwszy samochód warto wybrać model niewielkich rozmiarów, należący do segmentu A lub segmentu B. Wiele kobiet przyznaje, że woli małe auta ze względu na łatwość wykonywania manewrów oraz większą widoczność. Wynika to jednak głównie z fizycznych cech przedstawicielek płci pięknej, które są zwykle niższe od mężczyzn, przez co lepiej czują się w samochodach mniejszych rozmiarów. Należy jednak podkreślić, że niemal każdy model auta posiada nie tylko regulowany fotel, ale również kierownicę, którą można dostosować do wzrostu kierowcy. To sprawia, że nawet bardzo niskie kobiety mogą wygodnie i bezpiecznie kierować dużym pojazdem. Najważniejszą kwestią związaną z wielkością samochodu jest jego dopasowanie do kierowcy. Stąd tak ważne jest, aby wsiąść osobiście do auta, spróbować dostosować je do swojej budowy ciała, a także wybrać się na jazdę próbną, która pozwoli wyczuć pojazd.

Pierwszy samochód – bezpieczeństwo jest najważniejsze

O ile wygląd niektórych modeli aut może kusić młodego kierowcę, powinien on przede wszystkim skupić się na wybraniu bezpiecznego i taniego w utrzymaniu auta. Samochód dla osoby początkującej powinien być sprawny – przed zakupem należy koniecznie odwiedzić stację diagnostyczną w celu kontroli hamulców oraz zbadania stanu auta. Samochód dla młodego kierowcy powinien być wyposażony w poduszki powietrzne, wspomaganie nagłego hamowania, a także posiadać system ABS, który zapobiega blokowaniu kół podczas hamowania. Czujniki parkowania mogą okazać się pomocne, zwłaszcza podczas pierwszych samodzielnych jazd i manewrów.

Pozostałe aspekty zakupu pierwszego samochodu

Młody kierowca powinien zrezygnować z modeli o rozbudowanej elektronice, ponieważ może ona stwarzać dodatkowe niebezpieczeństwo związane z rozproszeniem niedoświadczonego jeszcze kierującego. Silnik o dużej pojemności również uważany jest za wroga początkującego kierowcy. Może on bowiem stwarzać dodatkowe niebezpieczeństwo związane z rozwijaniem wysokich prędkości, a także zwiększać spalanie auta, przez co jazda będzie bardzo kosztowna. Warto podkreślić, że OC w przypadku aut o dużych silnikach jest znacząco droższe, co młody kierowca, nieposiadający zniżek za bezszkodową jazdę może odczuć podwójnie.

Wybór modelu pierwszego samochodu nie jest łatwą decyzją. Znajomość powyższych wskazówek pomoże z pewnością młodym kierowcom na wstępną selekcję dostępnych na rynku modeli aut. Wiedząc jaki pierwszy samochód wybrać, jego przyszły właściciel ma szansę pokochać jazdę, a przez to wolność oraz możliwości, jakie daje posiadanie własnego auta.

Transport drobnicowy z Chin i największe jego zalety

Redakcja polfejs.pl

Witamy na Polfejs.pl – blogu, który powstał z pasji do biznesu, motoryzacji i sportu. Nasza redakcja składa się z entuzjastów, którzy śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami. Naszą misją jest dostarczanie wartościowych treści, które pomagają naszym czytelnikom rozwijać swoje pasje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?