Strona główna
Rekreacja
Tutaj jesteś

Jakie podświetlenie tablicy rejestracyjnej wybrać?

Rekreacja Data publikacji - 11 kwietnia 2022 Autor - Redakcja polfejs.pl
podświetlenie tablicy rejestracyjnej


Każdy pojazd, który został dopuszczony do ruchu drogowego, powinien mieć komplet sprawnych świateł zewnętrznych. Jest ich aż kilkanaście. Warto zaznaczyć, iż przepalona żarówka powinna zawsze zostać szybko wymieniona na sprawną. Wpływać to będzie znacząco na bezpieczeństwo jazdy. Ponadto w czasie kontroli policji brak oświetlenia może nieść konsekwencje prawne. Mowa tutaj o kodeksie wykroczeń drogowych. Z tego powodu trzeba pamiętać o oświetleniu tablicy rejestracyjnej.

Podświetlenie tablicy rejestracyjnej

Według polskich przepisów prawa, oświetlenie tablicy rejestracyjnej w samochodzie musi mieć białą barwę oraz zapewniać odpowiednie światło. W realiach oznacza to, iż wybrane oświetlenie powinno pozwolić w porze nocne bezproblemowo odczytać wszystkie znaki, które znajdują się na tablicy rejestracyjnej samochodu. Warto dodać, że zasada ta dotyczy sytuacji, gdy jest odpowiednia przejrzystość powietrza. W takim wypadki tablica musi być widoczna z odległości co najmniej dwudziestu metrów. Trzeba też pamiętać o tym, że oświetlenie powinno być tak delikatne, żeby nie było bezpośrednio widoczne z odległości większej niż 25 metrów. Z tego powodu nie można stosować mocnych świecących list LED. Tablica rejestracyjna w świetle obecnych przepisów prawa może być oświetlona na dwa sposoby. Można zastosować tradycyjne żarówki typu C5W. Tego typu żarówki umieszczane są w plastikowej obudowie, a następnie podpinane pod zasilanie, którego napięcie wynosi 12 V. Warto zaznaczyć, że takie standardowe żarówki są bardzo tanie, skuteczne i bardzo łatwo je można zainstalować w aucie. Jeśli mowa o drugim rozwiązaniu oświetlenia, to dotyczy ono technologii LEG, która ma bardzo dużo zalet. Przede wszystkim takie żarówki dawać będą o wiele więcej światła, a przy tym pobierają mało energii – zwłaszcza w zestawieniu z żarówkami tradycyjnymi. Trzeba też powiedzieć, że oświetlenie LED daje również pożądaną przez wielu ludzi barwę zimnej bieli, które nie będzie zbytnio przytłumiona, lecz wciąż spełnia warunki polskiego prawa.

Jakie oświetlenie stosować?

Żarówki LED zapewniają też trwałość, a diody będą służyć przez bardzo długi okres. Dodatkowo oświetlenie tablicy rejestracyjnej auta jest obowiązkowe, lecz nierzadko przepalenia znajdujących się tam żarówek są niewidoczne na pierwszy rzut oka. Z tego powodu należy regularnie sprawdzać wszystkie światła zewnętrzne i naprawiać niezwłocznie ewentualne awarie, żeby unikać problemów w razie kontroli policji. W czasie kupna diod LED do oświetlenia tablicy rejestracyjnej najlepiej zwrócić uwagę na to, żeby nie wytwarzały one zbytnio mocnego światła. W przypadku gdy samochód wyposażony jest w dwa miejsca na żarówki, to ich moc może być nieco mniejsza. Jeżeli natomiast podświetlenie tablicy rejestracyjnej pojazdu jest zbyt mocne, numery znajdujące się na tablicy rejestracyjnej mogą być praktycznie nieczytelne. Dlatego wybierając podświetlenie do tablicy rejestracyjnej warto kupić takie, które nie będzie zbyt mocno oświetlać jej.

Transport drobnicowy z Chin i największe jego zalety

Redakcja polfejs.pl

Witamy na Polfejs.pl – blogu, który powstał z pasji do biznesu, motoryzacji i sportu. Nasza redakcja składa się z entuzjastów, którzy śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami. Naszą misją jest dostarczanie wartościowych treści, które pomagają naszym czytelnikom rozwijać swoje pasje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?