Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Przedstawiciel handlowy w Warszawie – jak nim zostać?

Biznes Data publikacji - 25 kwietnia 2022 Autor - Redakcja polfejs.pl


Pozyskiwanie klientów nie należy do najprostszych zadań. Osoba na tym stanowisku powinna wykazywać się szeregiem umiejętności dzięki którym będzie w stanie zdobyć klienta. Nie każdy ma wystarczająco silny charakter i będzie w stanie poradzić sobie z negatywną opinią innych osób na temat wykonywanego zawodu. W tym artykule przedstawimy dokładniej jak wygląda praca na takim stanowisku, jak zacząć i odnaleźć upragnioną pracę.

Jak wygląda praca przedstawiciela handlowego?

Kluczowym zadaniem przedstawiciela handlowego jest pozyskiwanie nowych klientów. Poza tym, jego zadaniem jest również utrzymywanie relacji ze stałymi klientami i dostarczanie im nowych ofert. Osoba na takim stanowisku powinna być gotowa na niespodziewane i trudne pytania od drugiej strony, nie bać się rozmów i być gotowa na różne cięższe przypadki. Nie da się więc pominąć faktu, że nie każdy będzie w stanie spełnić się w takiej roli.

Przedstawiciel handlowy musi liczyć się z tym, że jego praca każdego dnia może wyglądać inaczej i nie zawsze będą to regularne godziny. Jeżeli klient zażąda spotkania wcześnie rano, lub po 16, przedstawiciel dla dobra sprawy powinien to zaakceptować i przybyć wówczas na spotkanie.

Jakie oczekiwania ma pracodawca od przyszłego przedstawiciela handlowego?

Nie da się ukryć, że na stanowisko przedstawiciela handlowego chętniej wybierane są osoby posiadające już doświadczenie w branży. Pracodawca jest wówczas pewny, że dana osoba ma już pierwsze sukcesy za sobą i powinna sprawdzić się w kolejnej firmie.

Aktywne pozyskiwanie klientów, prezentowanie im ofert i sprzedaż produktów to zadania z którymi przyszły przedstawiciel będzie musiał liczyć się każdego dnia w pracy. Musi on być odporny na negatywne komentarze od ludzi, którzy mogą nazwać go “domowym domokrążcą”. Wszystko zależy również od rodzaju produktu, jaki będzie reklamował. 

Pracodawca oczekuje również dbałości o nienaganny wizerunek firmy a przede wszystkim utrzymywanie dobrych relacji z klientem na jak najwyższym poziomie. Więcej na ten temat możemy poczytać w relanych ofertach pracy na stronie https://www.gowork.pl/praca/przedstawiciel-handlowy;st/warszawa;l. Firmy często wymagają dodatkowych umiejętności w zależności od branży jaką się zajmują. Poza tym niezwykle ważne jest posiadanie czynnego prawa jazdy kategorii B. Rozmowy z klientami wymagają ciągłej i szybkiej zmiany lokalizacji. Samochód w tej sytuacji będzie najszybszym środkiem transportu. Poza tym, poruszanie się komunikacją miejską po mieście prawdopodobnie nie do końca zrobi dobre wrażenie na kliencie.

Gdzie szukać pracy jako przedstawiciel handlowy?

Szukanie pracy nigdy nie było tak proste jak jest w tym momencie. Nie trzeba wychodzić z domu, odwiedzać kolejnych firm i wydawać pieniędzy na benzynę aby znaleźć dobrą ofertę pracy. Wystarczy jedynie połączenie z Internetem, przygotowane CV i odpowiednia porcja mobilizacji do osiągnięcia celu. Posługując się wyszukiwarką, bez problemu znajdziemy mnóstwo stron z ofertami pracy. Powinniśmy na tym etapie zrobić pierwszy przegląd. Nie każda z tych stron jest warta zaufania i uwagi. Łatwo trafić na oszustów, którym zależy jedynie na zdobyciu naszych danych osobowych.

Ogłoszeń poszukujących kandydata na stanowisko przedstawiciela handlowego w ostatnim czasie pojawia się coraz to więcej. Dzięki temu, mamy szeroki wybór i łatwiej dobierzemy branżę, która będzie nam odpowiadać. W treści ogłoszenia powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czego będzie wymagał od nas potencjalny pracodawca. Może praca ta będzie dla nas zbyt stresująca? Na początek swojej ścieżki zawodowej nie warto brać na siebie za dużo obowiązków – nikt nie chce się wypalić już na samym starcie.

Etapy rekrutacji – szybko i ze skutkiem

Początki nie należą do prostych. Po znalezieniu interesującej nas oferty, powinniśmy sprawdzić kilka razy, czy aby na pewno nie jest ona oszustwem. Dopiero wtedy możemy spokojnie wysłać nasze zgłoszenie.

Pracownicy działu HR  zaczynają od poszukiwań kandydatów. Ich CV powinno pasować do oferty na którą startują i zawierać jak najwięcej wymienionych tam rzeczy. Kolejnym etapem jest selekcja zgłoszeń. W większych firmach stosuje się programy, które wyłapują słowa kluczowe, które pozwalają na wyłapywanie zgłoszeń, zawierających znaczące słowa kluczowe. To ogromna oszczędność czasu ale i niestety można w ten sposób pominąć ciekawe aplikacje. 

Po wstępnym wyborze interesujących kandydatów, pracownicy kontaktują się z danymi osobami w celu zaproszenia na rozmowę na żywo lub odbycia dnia próbnego w pracy. Następnie, po określonym czasie, otrzymuje się decyzję czy udało się nam zdobyć daną pracę.

Podczas całego procesu rekrutacji, powinniśmy uzbroić się w cierpliwość. Nie każdy HR działa równie szybko i skutecznie jak i inne. Czasami cały ten proces może zająć nawet kilka tygodni. Firma daje sobie duży zapas czasu, aby ogłoszenie dotarło do jak największej liczby odbiorców. Przedstawiciel handlowy jak i inne tego typu stanowiska wymagają szczególnej selekcji. Najważniejsza jest tutaj rozmowa z kandydatem, podczas której już może on zaprezentować swoje umiejętności interpersonalne.

Porównanie olejów: syntetyczne vs. mineralne vs. półsyntetyczne

Redakcja polfejs.pl

Witamy na Polfejs.pl – blogu, który powstał z pasji do biznesu, motoryzacji i sportu. Nasza redakcja składa się z entuzjastów, którzy śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami. Naszą misją jest dostarczanie wartościowych treści, które pomagają naszym czytelnikom rozwijać swoje pasje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?