polfejs.pl

Blog o biznesie, motoryzacji oraz sporcie.

Rekreacja

Co to jest stelaż do łóżka?

Co to jest stelaż do łóżka?

Wiele osób nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, czym jest stelaż do łóżka i jak ważną funkcję pełni dla ich wygody. Zdrowy oraz spokojny sen pozwala zachować formę, a także korzystnie wpływa na samopoczucie i koncentrację. Ponadto umożliwia efektywną regenerację organizmu. W aspekcie zdrowego snu istotne znaczenie ma nie tylko materac, ale także właśnie stelaż, który jest integralną częścią łóżka. Jego odpowiedni wybór ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia użytkownika. 

Co to jest stelaż do łóżka?

Stelaż do łóżka jest konstrukcją wykonaną z drewnianych listewek, której podstawową funkcją jest podpieranie materaca i zagwarantowanie zdrowego oraz bezpiecznego snu. Warto wiedzieć, że nawet najlepszej jakości materac nie zapewni wysokiego komfortu wypoczynku, jeśli stelaż nie będzie dobrze dopasowany do łóżka. Dzieje się tak, ponieważ podstawa materaca ma ogromne znaczenie w kontekście wygody użytkownika. Okazuje się, że stelaże pełnią wiele funkcji, wśród których wymienia się między innymi:

  • właściwe podparcie kręgosłupa, komfort, wygoda i optymalne ułożenie ciała,
  • większa trwałość i żywotność materaca,
  • stabilizacja materaca w ramie,
  • odpowiednia wentylacja pod łóżkiem oraz we wkładzie.

Warto także wiedzieć o tym, że w sytuacji, gdy stelaż jest dobrze dobrany, to ciężar ciała użytkownika rozkłada się równomiernie. Wysokiej jakości stelaże dostępne są na https://sembella.pl/produkty/stelaze/.

Jakie są podstawowe warianty stelaży do łóżek?

Najprostszym dostępnym wariantem są stelaże drewniane, które nie mają możliwości regulacji. Listwy w nich zamontowane są na sztywno, ale zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim niższa cena. Są to oczywiście konstrukcje bez możliwości dostosowania ich do własnych potrzeb. Sprawdzą się na nich przede wszystkim twarde materace. Jeśli jednak użytkownik lubi taki rodzaj podłoża do spania, to taki stelaż może być dla niego przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. W ofertach producentów są także stelaże z elastycznymi szczeblami, które umieszczone są w specjalnych kieszonkach. Dzięki temu mogą one zapewnić znacznie większą sprężystość i przyczynić się do bardziej komfortowego snu. 

Stelaże nieregulowane i z możliwością regulacji

Na rynku można znaleźć stelaże, które można jeszcze regulować lub mają tylko jedno, stałe ułożenie. Warto skupić się na tych drugich, ponieważ są wygodniejszą opcją. Takie modele dają duże możliwości personalizacji, aby sen był bardziej komfortowy, zdrowy i wygodny. Regulacja może odbywać się za pomocą specjalnych gumek, które umieszczone są na szczebelkach w części lędźwiowej. W ofertach wielu sklepów z wyposażeniem sypialni można znaleźć także modele, które umożliwiają regulowanie tylko części zagłówkowej. Daje to możliwość dopasowania kształtu stelaża do bieżących potrzeb. Bardziej zaawansowane stelaże pozwalają regulować jeszcze część w okolicach nóg. Ponadto można to robić w sposób manualny lub za pomocą pilota. 

Udostępnij