Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

W co zainwestować, by nie stracić?

Biznes Data publikacji - 30 grudnia 2021 Autor - Redakcja polfejs.pl
jak zainwestować pieniądze


W obecnych niepewnych czasach pandemicznych wielu przedsiębiorców prowadzących swoją działalność zastanawia się nad tym jak zainwestować pieniądze, by ich nie stracić. Co ważne również osoby prywatne nurtuje pytanie dotyczące tego w co zainwestować. Warto zatem zastanowić się nad tym jakie są sposoby korzystnej lokaty i pomnażania kapitału.

Jakie są dostępne metody lokaty posiadanych środków finansowych?

Sposobów na inwestowanie posiadanych środków finansowych jest wiele. Różnią się one zwykle stopniem ryzyka oraz przewidywaną rentownością. Wśród nich wymienić można choćby tradycyjny rachunek oszczędnościowy czy fundusze inwestycyjne.

Rachunek oszczędnościowy, lokaty i polisy lokacyjne

Tradycyjny rachunek oszczędnościowy jest powszechną formą lokowania posiadanego kapitału. Jego popularność wynika z niskiego stopnia ryzyka oraz prostoty jego otwarcia. Rachunek może być uruchamiany nawet online. Wpłaty na rachunek dokonuje sam właściciel i to on decyduje o ich częstotliwości oraz wysokości. Może on również wykonać zlecenie stale. Ma on dostęp do umieszczonych na rachunku pieniędzy oraz może je pobrać w razie potrzeby. Należy jednak pamiętać o tym, że wadą lokowania kapitału na rachunku oszczędnościowym jest zerowe oprocentowanie. W przypadku lokat zysk z inwestycji jest również niski. Alternatywą dla tego typu mało zyskownych rozwiązań są polisy lokacyjne zawierane z towarzystwem ubezpieczeniowym. Po zakończeniu okresu umowy zgromadzone na rachunku środki są wpłacane wraz z premią na konto bankowe osoby ubezpieczonej lub wskazanej w polisie.

Fundusze inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne wymagają specjalistycznej wiedzy i znajomości rynku. Są one zatem polecane dla profesjonalistów. Z tej opcji mogą również skorzystać laicy lecz w tym przypadku powinni oni czerpać z wiedzy i doświadczenia doradcy lub opiekuna. Tego typu inwestycje obarczone są większym ryzykiem niż wskazane powyżej.

Obligacje

Inwestycja w papiery wartościowe cechuje się dość niskim ryzykiem oraz odległym terminem uzyskania zysku. Obligacje mogą być emitowane przez banki, gminy, związki gminne, miasta oraz podmioty posiadające osobowość prawną i prowadzące działalność gospodarczą.

Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych

Inwestowanie na giełdzie może okazać się bardzo zyskowne. Jest ono jednak obarczone dużym ryzykiem i wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale również odpowiednich cech osobowościowych. Nie każdy bowiem jest w równym stopniu odporny na stres i szybko zmieniającą się sytuację. Podczas podejmowania tego typu działań warto skorzystać z pomocy domu maklerskiego.

Inwestowanie w nieruchomości

W przypadku posiadania większego kapitału warto rozważyć inwestycję w rynek nieruchomości. Jest ona zwykle dość pewna, jednak wymaga wiedzy i znajomości branży. Warto zatem skorzystać z pomocy pośrednika i nastawić się na zysk rozłożony w długim czasie.

Inne sposoby na inwestowanie

Poza wymienionymi powyżej sposobami na inwestowanie posiadanego kapitału należy wspomnieć również o możliwości lokowania pieniędzy w złoto, waluty czy kryptowaluty.

Transport drobnicowy z Chin i największe jego zalety

Redakcja polfejs.pl

Witamy na Polfejs.pl – blogu, który powstał z pasji do biznesu, motoryzacji i sportu. Nasza redakcja składa się z entuzjastów, którzy śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami. Naszą misją jest dostarczanie wartościowych treści, które pomagają naszym czytelnikom rozwijać swoje pasje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?