Strona główna
Rekreacja
Tutaj jesteś

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu – jaką formę wybrać?

Rekreacja Data publikacji - 2 czerwca 2022 Autor - Redakcja polfejs.pl
Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu

W okresie wiosennym i letnim każdy z nas chce zadbać o swoją kondycję, a także o szczupłą sylwetkę. Ciepłe, długie dni sprzyjają aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, dzięki której można zadbać nie tylko o ciało, ale również o własne samopoczucie. Jaką jej formę warto wybrać latem?

Rower czy rolki?

Wiosną i latem wprost uwielbiamy jeździć na rowerze. Coraz więcej osób wybiera go jako środek transportu do pracy, zamiast samochodu. Jest to nie tylko ekologiczne, ale i bardzo zdrowe rozwiązanie. Jazda na rowerze nie powinna jednak ograniczać się wyłącznie do jazdy rekreacyjnej czy miejskiej. Dobrze od czasu do czasu wybrać się na dłuższą przejażdżkę – obecnie ścieżek rowerowych nie brakuje, zatem warto z nich skorzystać, podziwiając przy okazji piękne widoki. Ciekawym rozwiązaniem na lato są też rolki, które bardzo chętnie zakładają na nogi nie tylko dzieci. Jazda na rolka pomaga wzmocnić mięśnie nóg, lecz także wyrzeźbić talię, dlatego chętnie takiej aktywności podejmują się kobiety. 

Bieganie pod chmurką

Bieganie w ostatnich latach zyskuje na popularności, i choć zawodowym biegaczom niestraszne nawet mrozy, to większość z nas biega „pod chmurką” głównie w porze letniej. Do treningu trzeba się jednak odpowiednio przygotować, dobierając właściwy strój oraz obuwie. W kontekście stroju warto wybrać ubrania nieopinające, lecz zarazem przylegające do ciała, dobrze odprowadzające nadmiar potu. Koszulka musi pozwolić skórze oddychać, tak aby trening był komfortowy. Tymczasem buty dobieramy, mając na uwadze przede wszystkim podłoże, po jakim będziemy się poruszać. Dobrze jest odwiedzić profesjonalny sklep biegowy, w którym doradcy podpowiedzą nam, jakie buty będą najlepsze w konkretnym przypadku. Pamiętajmy, że bieganie w nieodpowiednim obuwiu, niezapewniającym właściwej amortyzacji, może przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Siłownia na powietrzu

Bieganie, jazda na rowerze czy na rolkach wymagają odpowiedniego przygotowania. Tymczasem osoby, które zainteresowane są głównie lekkimi ćwiczeniami, powinny wybrać siłownię na świeżym powietrzu. Coraz częściej profesjonalny sprzęt do ćwiczeń możemy znaleźć w parkach czy na skwerach. Ich celem jest zachęcenie odwiedzających do przynajmniej minimalnej aktywności fizycznej, która pozwoli im utrzymać formę. Korzystanie z siłowni na świeżym powietrzu wymaga jedynie posiadania odpowiedniego stroju. Tego typu aktywność może być doskonałym uzupełnieniem innych form ruchu; możemy też skorzystać z niej, jeśli aktualnie nie mamy możliwości, by poćwiczyć w inny sposób. Wstęp do tego typu siłownię jest całkowicie darmowy, a jedynym warunkiem korzystania ze sprzętu jest dobra pogoda.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu to doskonały wybór na wiosnę i lato, a w szczególności na ciepłe, słoneczne dni. Warto korzystać z pięknej pogody, łapiąc promienie słoneczne, a jednocześnie dbając o własną formę. Z pewnością podziękuje nam za to nie tylko nasze ciało, ale również psychika, która może w ten sposób zrelaksować się i odpocząć. 

Transport drobnicowy z Chin i największe jego zalety

Redakcja polfejs.pl

Witamy na Polfejs.pl – blogu, który powstał z pasji do biznesu, motoryzacji i sportu. Nasza redakcja składa się z entuzjastów, którzy śledzą najnowsze trendy i dzielą się swoją wiedzą z naszymi czytelnikami. Naszą misją jest dostarczanie wartościowych treści, które pomagają naszym czytelnikom rozwijać swoje pasje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?