polfejs.pl

Blog o biznesie, motoryzacji oraz sporcie.

Rekreacja

Damska odzież robocza z nadrukiem – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Damska odzież robocza z nadrukiem – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Kobieta pracująca żadnej pracy się nie boi? Owszem – nowoczesne kobiety nie boją się żadnych wyzwań i śmiało wkraczają w zawody jeszcze do niedawna zarezerwowane tylko dla mężczyzn. I dobrze, ponieważ większość z nich to doświadczone specjalistki, zaangażowane pracownice oraz osoby zainteresowane rozwojem zawodowym. A skoro tak, należy zapewnić im odpowiednią odzież ochronną. Kodeks pracy jasno określa, że pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom środki ochrony indywidualnej zabezpieczające przed działaniem niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia czynników występujących środowisku pracy oraz obuwie i odzież roboczą, o ile wymagają tego warunki pracy. Nie podaje jednak rozróżnienia na płeć, a w wielu zakładach nadal damska odzież robocza traktowana jest po macoszemu. Najwyższa pora to zmienić i zapewnić pracownicom ubrania robocze dopasowane do ich potrzeb. Koniec z zamawianiem męskich kompletów dla wszystkich pracowników. Nowoczesne sklepy oferujące odzież ochronną i roboczą – na przykład OPTIMUM BHP – mają w swojej ofercie specjalne modele ubrań i akcesoriów przeznaczonych dla kobiet. Na co zwrócić szczególną uwagę przy zamówieniu?

Odzież robocza z nadrukiem dla kobiet – zwróć uwagę na rozmiary

Damska odzież ochronna i robocza zwykle powinna być nieco mniejsza od męskiej, ponieważ statystycznie panie są niższe od panów. Nie znaczy to jednak, że wystarczy zamówić kilka kompletów ubrań roboczych w rozmiarze XXS i problem rozwiąże się sam. Męska odzież robocza różni się od damskiej i zdecydowanie nie chodzi tu tylko o kolory! Podstawowe różnice powinny uwzględniać nie tylko długość poszczególnych części ciała, lecz także proporcje. Wszyscy wiemy, że damska i męska sylwetka różnią się między sobą, zatem różnice te należy uwzględnić przy doborze odzieży roboczej oraz ochronnej. Przepisy określają przecież, że odzież dla pracownika powinna być odpowiednio dostosowana. Skoro tak, weźmy pod uwagę również długość nogawek i rękawów czy wcięcie w talii oraz budowę klatki piersiowej i stóp. Nie każdy pracodawca zdaje sobie sprawę z tego, że męskie ubrania robocze i ochronne założone przez kobiety mogą być za szerokie w ramionach lub w biodrach, a buty robocze nie tyle zbyt długie, ile za szerokie, i to pomimo mocnego zasznurowania. Tymczasem taki niedopasowany strój roboczy to nie tylko znaczące utrudnienie, lecz także zwiększone ryzyko wypadku przy pracy. Zbyt długie rękawy mogą zaczepiać się w różnych miejscach lub nawet wciągać się w maszyny, a zbyt długie nogawki powodować potknięcia. Za luźne rękawiczki także nie ułatwiają pracy i zmniejszają pewność chwytu, a to przekładać się bezpośrednio na zwiększenie ryzyka uszkodzenia sprzętu lub ciała. Rozwiązaniem tego problemu będzie po prostu dobrze wyposażony sklep. Odzież robocza w jego asortymencie to propozycje nie tylko dla panów, lecz także pań. Bogaty wybór rozmiarów sprawia, że każdy pracownik znajdzie w nim coś dla siebie.

Damskie spodnie ogrodniczki robocze – praktyczne i wygodne

Spodnie robocze na szelkach powinny być przede wszystkim wygodne, prawda? Choć w tym przypadku nie trzeba przejmować się wymiarami w pasie, damskie i męskie modele różnią się między sobą nie tylko długością nogawek. Spodnie ogrodniczki robocze o typowo damskim kroju ma w swojej ofercie między innymi marka Neo Tools – producent wysokiej jakości odzieży BHP. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one od męskich spodni ogrodniczek, jednak zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić wygodę użytkowniczkom. Damskie spodnie robocze na szelkach mają liczne kieszenie oraz wzmocnienia na kolanach, dzięki którym sprawdzą się doskonale podczas prac w trudniejszych warunkach oraz w pozycji klęczącej. Spodnie zostały dodatkowo wyposażone w zwiększające bezpieczeństwo odblaski. Znakomicie sprawdzą się w roli odzieży roboczej dla pań pracujących w wielu branżach.

Damski polar roboczy z nadrukiem – zwróć uwagę na estetykę

Nowoczesne stroje robocze – zarówno te dla pań, jak i panów – wcale nie muszą być nudnymi, szarymi uniformami. Pracodawcy coraz częściej sięgają po kolory, dzięki którym pracownicy wyróżniają się na tle konkurencji. Polar roboczy z nadrukiem przedstawiającym logo firmy sprawi, że stanie się ona bardziej rozpoznawalna, dlatego warto zainwestować w to dodatkowe okrycie dla pracowników. Damski polar roboczy z kapturem powinien być nieco bardziej dopasowany z talii i jednocześnie trochę szerszy w biodrach, by lepiej dopasować się do kobiecej sylwetki. Ma to znaczenie nie tylko dla wyglądu pracownic noszących ciepłe bluzy, ale przede wszystkim dla ich komfortu. Szerokie, niedopasowane polary nie zapewniają odpowiedniej ochrony przed zimnem. Zadbaj o to, by wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracowniczki, mogli korzystać z praktycznej, dopasowanej do indywidualnych potrzeb oraz estetycznej odzieży roboczej. To z pozoru drobiazg, a tak naprawdę czynnik, który przekłada się na zadowolenie ze swojego miejsca pracy.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij