polfejs.pl

Blog o biznesie, motoryzacji oraz sporcie.

Biznes

Nowoczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa – mobilna wieża monitorująca

Nowoczesne rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa – mobilna wieża monitorująca

Rozwój technologii wpłynął praktycznie na każdy biznes, zmienił się również sposób zabezpieczania obiektów z założenia trudnych i kosztownych do ochraniania. Doskonałym przykładem są inwestycje w terenie, np. wielkopowierzchniowe place budowy, wielohektarowe uprawy. Jeszcze do niedawna te tereny były ochraniane przez pracowników ochrony, którzy stacjonowali na miejscu lub regularnie patrolowali inwestycje. Dzisiaj technologia wyeliminowała konieczność fizycznego doglądania zabezpieczanych obszarów. Jak to jest możliwe? Tego dowiesz się z artykułu.

Mobilna wieża monitorująca – urządzenie do zadań specjalnych

Zabezpieczanie otwartej przestrzeni o sporym obszarze jest teraz łatwiejsze, tańsze i skuteczniejsze. Wystarczy zainteresować się nowoczesnym urządzeniem, którym jest mobilna wieża do monitoringu. Zastosowanie mobilnej wieży pozwala ochronić przestrzeń o powierzchni do 10 tys. m². Warto też zaznaczyć, że wieża monitorująca jest systemem autonomicznym i działa w dzień i w nocy, niezależnie od źródeł prądu. Można stosować ją wszędzie tam, gdzie system telewizji przemysłowej jest niemożliwy do zainstalowania lub po prostu nieopłacalny.

Technologia wyposażona w system czujników oraz wysokiej jakości kamery, doskonale zabezpiecza nadzorowany obszar przed kradzieżą lub aktami wandalizmu. Każde naruszenie wyznaczonej strefy uruchamia alarm i przekazuje informacje do centrali alarmowej. Pracownicy centrali mogą natychmiast podjąć wszelkie niezbędne działania. Mobilna wieża monitorująca jest odporna na fałszywe alarmy generowane przez zjawiska pogodowe lub obecność dzikiej zwierzyny. Urządzenie działa prewencyjnie, ponieważ sygnały świetlne i dźwiękowe emitowane przez mobilną wieżę skutecznie odstraszają intruzów.

System monitoringu wizyjnego a wieża monitorująca – najważniejsze różnice

Mobilna wieża do monitoringu jest zazwyczaj stosowana jako rozwiązanie tymczasowe – pracownik przywozi ją na teren ochranianej inwestycji i uruchamia. Gdy upłynie  ustalony okres zabezpieczania terenu, wieża jest zabierana i serwisowana, a następnie trafia na kolejną inwestycję. Ze względów praktycznych i ekonomicznych system telewizji przemysłowej jest montowany najczęściej na stałe. Tutaj głównym zastosowaniem jest ochrona obiektów oraz terenów zewnętrznych przy budynkach, ponieważ do instalacji konieczny jest dostęp do zasilania. Wieże monitorujące mogą stanowić dodatkowe zabezpieczenie, np. w przypadku organizowania imprezy masowej na terenie obiektu. Należy zaznaczyć, że system monitoringu wizyjnego również jest obsługiwany przez pracowników centrali alarmowej, gdzie trafiają i od razu są weryfikowane wszystkie sygnały alarmowe.

Jak widać mobilna wieża monitorująca to innowacyjne i autonomiczne rozwiązanie, które doskonale zabezpiecza każdy, trudnodostępny teren. Dzięki nowoczesnemu systemowi czujek można dokładnie zdefiniować chroniony obszar. Funkcjonalność wieży daje możliwość oglądania obrazu z kamery na żywo o dowolnej porze dnia i nocy, a więc inwestor może w każdej chwili kontrolować postęp prac np. na placu budowy.

Udostępnij