polfejs.pl

Blog o biznesie, motoryzacji oraz sporcie.

Biznes

Czy warto kupować karnisze sufitowe?

Czy warto kupować karnisze sufitowe?

Najpopularniejsze dekoracje okienne to zasłony i firany. Odpowiednio dobrane, są nie tylko modną ozdobą wnętrza, ale też zapewniają prywatność i ochronę przed zbyt intensywnym słońcem. Aby można je było zawiesić, należy najpierw zamontować nad oknem karnisz na sufit lub karnisz na ścianę. Te dwa modele różnią się wyglądem oraz mają różne cechy, które wpływają na ich przydatność w konkretnych miejscach. Karnisze sufitowe, dobrze dobrane do dekoracji okiennych i samego wnętrza, wydają się jednocześnie przydatnym i ozdobnym elementem w domu. Czy nadal są modne? Na co zwrócić uwagę, kupując karnisz sufitowy? Sprawdźmy to!

Klasyczny karnisz sufitowy

W każdym wnętrzu, w którym wiszą w oknach firny, zasłony albo zazdrostki, konieczny jest karnisz do sufitu lub karnisz do ściany. Karnisze do sufitu z ciekawym, dekoracyjnym wykończeniem podkreślają atrakcyjny wygląd całego okna. Na takich karniszach najlepiej prezentują się nowoczesne firany oraz nietuzinkowe, np. lniane, zasłony. Firanki i zasłony na karniszu sufitowym prezentują się estetycznie głównie w wysokich wnętrzach, gdyż gwarantują elegancki wygląd dekoracji okiennej. Planując funkcjonalność pomieszczenia warto pamiętać, by w trwały i estetyczny sposób zamontować karnisz sufitowy. W tym celu należy sprawdzić, czy między sufitem i oknem jest odpowiednia przestrzeń. Jeśli jej nie ma, należy poszukać innych, równie skutecznych akcesoriów np. postawić na karnisz rozporowy.

Nowoczesne karnisze sufitowe

Karnisze sufitowe to popularne dekoracje domowych i biurowych wnętrz. Wśród najważniejszych zalet odpowiednio dobranych karniszy do sufitu można wymienić ich elegancki wygląd. Skutecznie wyeksponuje urodę firan i zasłon. Poza tym karnisz przysufitowy jest wytrzymały, ponieważ wyróżnia go odporność na obciążenie. Starannie przymocowane karnisze do sufitu będą mogły utrzymać nawet cięższe kotary. Nowoczesne karnisze sufitowe mają też tę zaletę, że są uniwersalne i ponadczasowe. Bez problemu można na nich zawiesić niemal każdy typ dekoracji okiennych. Co ważne, mogą to być tkaniny wieszane zarówno na żabki i agrafki, jak i z wszytymi przelotkami, troczkami czy tunelem. Ważne jest, by sprawdzić, czy montaż karnisza jest możliwy w Twoich wnętrzach – jeśli mają np. niski sufit lub krzywe ściany, możesz mieć ograniczone możliwości. W razie wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z fachowcem, który doradzi Ci, jaki typ karnisza będzie dla Ciebie najlepszy.

Karnisze na każdy sufit

Karnisze szynowe sufitowe sprawdzają się zwłaszcza wtedy, gdy okno i sufit znajdują się stosunkowo blisko siebie. Wówczas można zamontować karnisz na suficie i zawiesić firany z zasłonami za pomocą klamerek, żabek lub agrafek. Karnisz szynowy sufitowy w nowoczesnych wnętrzach najlepiej wygląda z gładkimi firanami oraz minimalistycznymi zasłonami. Karnisz sufitowy nie wywołuje efektu przytłoczenia swoim wyglądem i jest stworzony do wysokich wnętrz, w których montaż karnisza ściennego może być utrudniony lub niemożliwy. Szyny sufitowe nie zajmują zbyt wiele miejsca i są na tyle delikatne, że nie psują całej aranżacji, świetnie wpisując się w wystrój i styl pomieszczeń. Dzięki swoim niewielkim gabarytom nadają się również do mieszkań o niewielkim metrażu. Nowoczesna prowadnica umożliwia bezproblemowe przesuwanie tkanin z jednego końca szyny na drugi, pozwalając na swobodne, codzienne używanie firan i zasłon.

Karnisze sufitowe na każdą kieszeń

Zastanawiasz się jeszcze, czy zamontować karnisz sufitowy? Do najważniejszych zalet takich karniszy należy łatwe użytkowanie – przesuwanie firan czy zasłon nie stanowi problemu. W razie potrzeby prowadnicę karnisza szynowego można ukryć pod maskownicą, dzięki czemu będzie integralnym elementem wystroju wnętrza. Co więcej, karnisz szynowy nadaje się nawet do nietypowych zastosowań, ponieważ szyny można łączyć w ciągi różnej długości, proste lub załamane. Inną, równie ważną cechą karniszy jest atrakcyjna cena. Szeroki zakres cenowy karnisza szynowego umożliwia jego zakup nawet przy niewielkim budżecie.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij