Spadochroniarze IDF w Polsce


IDF niedawno zakończyło ćwiczenie Swift Response w Polsce. Major Ido, oficer operacyjny w brygadzie spadochroniarzy, wraz ze swoim zespołem udał się do Polski, aby wziąć udział w tym międzynarodowym ćwiczeniu, które obejmowało operacyjne lądowanie spadochronowe i kilka innych

„Zakończyliśmy bardzo intensywne i fascynujące ćwiczenia z armią amerykańską i innymi krajami” - mówi major Ido. „Współpraca koncentrowała się na konkretnych technikach i ćwiczeniach. To pierwszy raz, kiedy wojska izraelskie biorą udział w ćwiczeniach tej skali. Faktycznie polecieliśmy z plutonem 40 oficerów i żołnierzy z naszego batalionu rozpoznawczego, który wziął udział w skoku i ćwiczeniach. ”

 

Podczas ćwiczenia dołączyły wojska z Ameryki, Włoch, Hiszpanii, Polski i innych krajów. Od planowania statusu misji do ćwiczenia skoków, to międzynarodowe ćwiczenie osiągnęło cel polegający na doprowadzeniu armii z całego świata do wspólnej pracy i dzielenia się wiedzą.

 

Maj, Ido mówi: „Skupiliśmy naszą współpracę z armią amerykańską i innymi armiami, które wzięły udział w ćwiczeniu. Skupiliśmy się na taktyce i sposobie pracy i przejęcia lotniska lub innych celów. Dzieliliśmy się wiedzą. Nasi ludzie i żołnierze amerykańscy dzielili się tak dużą wiedzą i doświadczeniami. ”

 

„Naszym głównym celem było nauczenie się i obserwowanie, skupienie się na części współpracy i taktyce”, kontynuuje major Ido. „Mamy duże doświadczenie, ale armia amerykańska i inne armie przyniosły własne doświadczenia i podzieliły się swoją wiedzą”.

Inną interesującą częścią ćwiczenia dla IDF był polski teren. IDF zwykle wykonuje ćwiczenia w lesie i krzakach. W Polsce lasy są gęste, a ziemia jest bardziej podmokła i błotnista.

 

 

W tym ćwiczeniu uczestniczył także major Amir, dowódca spadochroniarzy. „Byłem szczególnie poruszony, aby wylądować na polskiej ziemi i trenować z moimi kolegami podczas 70. rocznicy państwa Izrael, w ćwiczeniu, które pokazuje siłę współpracy między IDF a armią amerykańską”, mówi. „Dla mnie to wielka duma prowadzić przywódców spadochroniarzy, którzy reprezentują IDF i Izrael w tym ćwiczeniu”.

 

źródło: https://www.idf.il/en/minisites/training-and-preparation/idf-paratroopers-in-poland/

 

 

65 Wejścia